Badania laboratoryjne

Firma Cetor dysponuje własnym laboratorium, które wspomaga pozostałe gałęzie działalności przedsiębiorstwa. Samodzielnie przeprowadzamy szereg badań nad produktami, technologiami i procesami, by zagwarantować najwyższą jakość usług.

Jednocześnie prowadzimy czynności w celu opracowania nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Najistotniejszą działalnością laboratorium jest badanie wyrobów piankowych i kartonowych. Stałe analizy i testy wyrobów pozwalają zapewnić najlepszą ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz ochronę mechaniczną, z dopasowaniem właściwości produktu do jego przeznaczenia. Nowoczesne wyposażenie laboratorium zapewnia wysoką jakość badań i gwarancję zgodności z europejskimi standardami.

tw

W naszym laboratorium prowadzimy między innymi badania:

  • odkształcenia trwałego,
  • gęstości pozornej,
  • twardości ILD oraz CLD,
  • wytrzymałości na rozciąganie,
  • wydłużenia względnego przy zerwaniu,
  • ognioodporności,
  • zawartości wody,
  • współczynnika wygody i inne.

Posiadamy najwyższej jakości sprzęt i wyposażenie potrzebne do wykonywania ww. prób. Wszystkie badania wykonywane są zgodnie z wymaganiami i wytycznymi obowiązujących norm i przepisów.

W naszym laboratorium przeprowadzamy również profesjonalne drop testy opakowań. Są to dynamiczne badania dotyczące zachowania ochrony przedmiotu w opakowaniu podczas spadania swobodnego. Testy te wykonujemy przy zastosowaniu różnych wysokości spadku na różne powierzchnie i kanty. Zdajemy sobie sprawę, że zadowalające spełnianie przez opakowania ich funkcji ochronnych jest warunkiem koniecznym do zapewnienia profesjonalnej obsługi i zadowolenia Klientów w Państwa firmach.

Dzięki ciągłemu monitoringowi i analizie produkowanych opakowań gwarantujemy najwyższą jakość towarów i ochronę przechowywanych i transportowanych przez Państwa przedmiotów. Oferujemy także projektowanie indywidualnych rozwiązań pakowania specyficznych produktów, bazując na przedmiotach udostępnionych przez Klienta do testów.

Wynikiem pracy naszych inżynierów jest szczegółowy raport z przeprowadzonych prób. Bazując na nim oraz na wieloletnim doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie opakowania, gwarantującego zabezpieczenie danego towaru.

laboratorium8
droptest1
Oferta

Start typing and press Enter to search